Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Tren Garında Kanlı Eylem

12.10.2015 - 10:30

10 Ekim Cumartesi günü Ankara Gar meydanında miting için bekleşen kalabalığın arasında 3 saniye ara ila iki canlı bomba patlatıldı. Doksan altı ölü, iki yüz kırk beş yaralı var… Türkiye’de siyaset durdu, üç günlük yas ilan edildi.

Vatandaş şokta…

İlk anda kaç ölü, kaç yaralı soruşturmasından sonra insanlar bu eylemi kimin yaptığını öğrenmek ve lanetlemek isterler.

Bu gibi durumlarda insanlar bilinç düzeylerine göre farklı farklı düşünürler:

1-Olaylara yüzeysel bakanlar: Bunlar olayı kimlerin yaptığını, kaç yaşında olduklarını, canlı bomba olmaya nasıl ikna olduklarını vs düşünürler. Canlı bombalara hem acırlar hem lanet okurlar. Ölenlerin kimler olduklarını öğrenmeye çalışırlar.

2- Olaylara “bilmiş” bir şekilde bakanlar: Bunlar olayı hangi terör örgütünün yaptığını öğrenmek isterler ve bu kadarı ile yetinirler. Sonra da ölenlere acır, canlı bombalara ve arkasındaki örgüte lanet okurlar.

3-Perdenin arkasını bilenler: Bunların sayıları azdır. Bunlar canlı bombanın kimliği ile ilgilenmezler. Bunlar canlı bombayı hangi örgütün kullandığını, bu örgütün hangi emperyalist ülkenin taşeronu olduğunu bulmaya çalışırlar.

4-Küresel düşünenler: Küresel düşünmeyi bilenlerin sayıları çok daha azdır. Bunlar yukarıdaki üç farklı gurubun düşündüklerinin tamamını düşündükten başka, yapılan eylemin kimlerin işine yaradığını, ne yapmak ve ne mesaj vermek istediklerini düşünürler.

Dördüncü kategoridekiler gibi küresel düşünmenin anahtarı şudur:

Osmanlı’yı yıkmak için hangi devletler bir araya geldiyse bu tür katliam emirleri onların derin yapılarından verilmektedir.

Ey Türk, bunu asla unutma! Sana nereden ne zarar gelmişse Osmanlı’yı yıkan bu devletlerden gelmiştir. Senin düşmanın İngiltere, Amerika, Almanya, Fransa, İsrail ve Rusya’dır!

Diyeceksiniz ki, “Yahu bu devletlerin başkanları, başbakanları olayı kınadılar…” İnanmayacaksınız… Onlar insanı öldürür, cenaze törenine de en siyah elbiselerini giyerek katılırlar. Onlar ikiyüzlüdürler, adeta bin bir suratlıdırlar. Size çok iltifat ettiklerinde, bunun altında ne olup olmadığını düşünmelisiniz. Onlar asla size dost olmazlar.

Aziz okuyucu! Bu devletler neden bize düşman, bu düşmanlık neden bitmez diye düşünelim. Diğer Türk devletlerini küçümsemiyorum, diğer Müslüman devletleri küçümsemiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti dünya Müslümanlarının dört gözle bekledikleri umuttur. Türk dünyasının umudu Türkiye Cumhuriyetidir. Arap Müslümanlarının umudu Türkiye Cumhuriyetidir. Zenci Müslümanların umudu Türkiye Cumhuriyetidir.

“Batı” bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti’nin ensesinden ayrılmıyor. Türkiye’nin süper güç olması halinde dünyayı istedikleri gibi yönetemeyecekler, istedikleri gibi sömüremeyeceklerdir. Bunu çok iyi biliyorlar. Tarih boyunca Türklerin mazlum milletlerin koruyucusu olduklarını, dünyaya adalet getirdiklerini çok iyi biliyorlar. Türkler süper güç olduklarında bu sömürgeci devletlerin dünya pastasındaki payları azalmış olacaktır.

Sebep bu…

Şöyle düşünmeliyiz…

Bu eylem hangi devletin derin yapılanması tarafından yaptırıldı, ne yapmak istiyorlar, ne mesaj veriyorlar?

İşin özü bu…

Yorum sizin… ÖNCEKİ HABER
“Taşoluk Hayalindeki İçme Suyuna Kavuştu”
SONRAKİ HABER
“Ülkemizin huzurunu hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum”


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : 0FZpv 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 12.10.2015
Güncelleme Tarihi : 10/12/2015
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim