Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
İstanbul’dan Kahramanmaraş’a Gelip “Bi’ Dünya Umut” Bıraktılar

2.5.2019 - 15:18

İstanbul’dan Kahramanmaraş’a gelen Bi Dünya Umut gönüllüleri Türkoğlu ilçesinde yaptıkları etkinliklerle öğrenci ve velilere bir dünya umut oldular.
Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu mahallesinde ve MuratÇakıroğlu İlk ve Orta Okulunda çeşitli etkinliler yapan Bi’ Dünya Umut Platformu üyeleri öğrencilere ve Çakıroğlu Mahallesinde yaşayan vatandaşlara umut oldular. 

            Etkinliklerle Hem Ufuk Açtılar Hem Umut Oldular


Çakıroğlu İlk ve orta okulunda başta kütüphane yapımı olmak Okula projeksiyon cihazı gibi teknolojik cihazların yanı sıra yüzlerce kitap, sınıf ve okul boyamaları, Atatürk köşesi, rehberlik köşesi, Türk köşesi gibi çalışmaların yanı sıra kullanışlı bir kütüphane kazandıran Bi’ Dünya Umut Gönüllüleri öğrencilerle birebir vakit geçirerek her öğrenciye özel farklı eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştirdiler.   Gönüllüler beş gün borunca mahallede yaşayan vatandaşların evlerinde misafir olarak velilere öğrencilerin ders çalışması, gelecek planlaması, eğitim ve öğretim teknikleri ve aile içi iletişim gibi konularda yardımcı oldular. Öğrenci ve ailelere ayrı ayrı yapılan etkinliklerin yanı sıra tiyatro, mini konserler ve biyografi etkinliklerle tüm mahalle halkına yönelik çalışmalar yapmış oldular.


            Gönüllüler Hem Öğretti Hem de öğrendi


Velilerle geçirdikleri vakitlerle, yaptıkları köy içi geziler ve mahallede yapılan düğüne de katılan gönüllüler yaptıklarıetkinliklerle ailelerin sosyo kültürel durumlarını, köy değerlerini, köyün tarihi ve kültürel birikimlerini öğrendiler. Unutulmaz dostluklar kurdular. Yöresel lezzetleri tattılar. Ayrıca öğrenciler Kahramanmaraş il merkezinde bulunan müzeleri ve çarşıları da gezme imkanı buldular. Bunun yanında Mado Genel Müdürü Atilla Kanbur tarafından öğrencilere Mado’nun kuruluşu ve çalışma şekli ile hayatta başarılı olmak için yapılması gerekenler üzerine de bir söyleşi yapıldı.


            Karakurum: Öğrenciler de Bizleri Amacımız Doğrultusunda Umutlandırdı


Bi’ Dünya Umut Platformu Gönüllüleri Başkanı Yusuf İnalKarakurum yaptığı açıklamada: “İstanbul da bulunan farklı üniversite ve bölümlerden 30 gönüllü buraya bu çalışmaları yapmaya geldik. Birçok farklı etkinlik yaptık. Amacımız öğrencilerimizin ufuklarını açarak yapacakları işi severek en iyi şekilde yapmalarını sağlamaktır. Beş gün boyunca bizleri çok samimi duygularla ağırlayan değerli köy halkına, muhtarımıza, okul yönetimine ve Çakıroğlu Derneğine ve amacımıza ulaşma yolunda bizleri umutlandıran öğrenciler ile bu projede bizleri destekleyen Tuzla Belediyesi ve Başkan Dr. Şadi Yazıcı’ya çok teşekkür ederim.”  Dedi.


Okul Müdürü Özgür Kiraz, Murat Çakıroğlu Muhtarı Mustafa Güneş, Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak ve veliler yapılan çalışma ve etkinlikler için Bi’ Dünya Umut Platformu Gönüllülerine tek tek teşekkür ettiler.


Gönüllüler Unutulmaz ve Hüzünlü Bir Vedaya İmza Attı


Bi’ Dünya Umut Platformu gönüllülerinin beş gün boyunca yaptığı çalışmalardan hem öğrenciler hem öğretmenler hem de vatandaşlar çok memnun oldular. Etkinliğin son gününde unutulmaz bir vedaya da imza atan üniversite öğrencileri, okul bahçesinde öğrencilere boya dağıtarak görsel bir şölen ile hem mutluluğu hem de hüznü yaşadılar. Birçok öğrenci ve velinin yanı sıra gönüllüler de vedada gözyaşlarına hâkim olamadılar.
ÖNCEKİ HABER
KMTSO, TOBB 75. Genel kurulu’na katıldı
SONRAKİ HABER
Şahin Avşaroğlu, Büyükşehir Muhtarlar Derneği başkanlığına yeniden seçilen Yaşar Altuntel’i ziyaret etti


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : GSpIF 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 2.5.2019 -
Güncelleme Tarihi : 2.5.2019 15
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2021   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim