Çocuklar İçin Hijyen Hiç Olmadığı Kadar Ön Planda!İçinde bulunduğumuz olağanüstü gündem nedeniyle artan hijyen önlemleri, vitrifiye sektörünüde yenilikçi çözümler aramaya itiyor. Ürünlerinitoplumun hijyen alışkanlıklarına yönelik şekillendiren SEREL, çocuk kullanımına uygun ürünlerini de aynı bilinçle tasarlıyor. SEREL’in pedagogların rehberliğinde tasarlanan ve çocukların hayal dünyasına yönelik yenilikçi çözümlerinden biri de Paleimon Serisi.Monoblok lavabo, BTW klozet, rezervuar, rezervuar kapağı ve klozet kapağından oluşan, 6farklı ürün modeliyle kullanım kolaylığı sağlarken“Hygiene Plus” teknolojisinin tüm özelliklerini de taşıyan Paleimon serisi, çocukların kişisel alanlarının yanı sıra okul, AVM, restoran gibi yoğun nüfuslu yerlerde de hijyenik ve güvenli bir kullanım sunuyor.

Mekanlarda artan hijyen önlemleri, çocuk ürün gruplarının da Ar-Ge süreçlerini etkiledi. Çocukların konforunu ve gelişim sürecini düşünerek ürünlerini tasarlayan SEREL, toplumunhijyen alışkanlıkları doğrultusunda pazara sunduğu Paleimon Serisi ile çocuklara yönelik ergonomiyi ve hijyeni tek bir üründe bir araya getiriyor.

Evlerde, okullarda, AVM’lerde, restoranlarda rahatlıkla kullanılabiliyor

Pedagoglar rehberliğinde tasarlanan ve çocukların hayal dünyasını zenginleştirmek üzere desenlerinde deniz temasını kullananSerelPaleimonSerisi’nin içerisinde monoblok lavabo, *BTW klozet, rezervuar, rezervuar kapağı ve yavaş kapanma özellikli klozet kapağı bulunuyor. Lavabo montajı için 3-6 ve 7-10 yaş grubu çocuklara özel iki ayrı yükseklikte oluşturulan Paleimon Serisi; ev gibi kişisel alanlarda kullanıma uygun olduğu gibi, anaokulu ve ilkokullarda ya da çocuklar için ayrı tuvaletleri olan AVM, restoran gibi nüfusu yoğun olan yerlerde tercih ediliyor. Serinin isminin hikâyesi ise Yunan mitolojisindeki gemicilerin ve denizlerin koruyucusu olan Paleimon’dan geliyor.

Güvenlik için özel montaj yöntemi geliştirildi

Vitrifiye sektöründe lavabolar genellikle lavabo + ayak şeklinde tasarlanıyor ve standart bir şekilde ayrı ayrı montajlanıyor. Bu uygulamanın özellikle çocuklar için çeşitli güvenlik sorunlarına yol açabilmesi ihtimali göz önünde bulundurulduğunda Paleimon Serisi, lavabo ve ayakları monoblok bir yapıda üretiliyor. Ürüne özel geliştirilen montaj yöntemi sayesinde çocukların lavaboya asılarak ürünü yerinden çıkarma ihtimali önleniyor ve güvenlik sorunlarının önüne geçiliyor.

SEREL’in 2015 yılında geliştirdiği ve tüm vitrifiye gruplarına entegre ettiği Hygiene Plus teknolojisi, Paleimon Serisi’nde de uygulanıyor. Hygiene Plus teknolojisinin içerdiği nano teknolojik gümüş iyonlar, vitrifiye yüzeylerinde kir barınmasını önlüyor. Su ve deterjankullanımını da en aza indirgeyen Hygene Plus teknolojisi, sürdürülebilir doğaya katkı sağlıyor.