Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
VEDAT PAKÖZ
-
27.10.2016 - 13:14

Amerikanın Sinsi Oyunu, Irak, Musul Ve Suriyede Devam Ediyor

Komşumuz Irak’ın işgaliyle buraya yerleşen ve söz sahibi olarak azda olsa varlığını burada sürdüren Amerika Ortadoğu ülkelerini kana bulamaya devam etmektedir.

Müslümanlara haçlı seferi düzenleyerek masum insanları öldürmeye devam ederken, üstüne üstlük birde, Suriye meselesini ortaya atarak burada yaşayan insanlara DEAŞ gibi bir terör örgütünü    SURİYELİLERİN BAŞINA MUSALAT EDEREK BİNLERCE MÜSLÜMANIN ÖLÜMÜNE YOL AÇMAKTADIR.

Irak ve Suriye deki oyunu ise, böl parçala ve mezhep savaşı çıkartarak bölünmelerini sağlayarak, Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştirmiş olacaktır. Bu oyuna gelmemek için Amerika’nın sinsi planını yerle bir etmek için, Cumhurbaşkanımız SAYIN Recep TAYYİP Erdoğan’ın izlediği politikanın doğru olduğunu, siyasi partilerin bunu desteklemesi gerektiğine inanmaktayım.

Oynanan oyun çok büyük olup, aynı entrika MUSULDADA DEVAM EDECEĞİNDEN UYANIK OLMAMIZ GEREKMEKTEDİR. Aksi ise hüsran olur!

MİSAKİ MİLLİ SINIRLARIMIZ İÇİNDE BULUNAN MUSUL, bizim için çok büyük hayati önem taşıyan bir yerleşim yeridir. Ülkemiz sınırına yakın bir şehirdir. Burada Müslümanların çoğunlukta olduğunu ayriyeten Arap, Türkmen ve alevi vatandaşlarında yaşamakta olduğu güzel bir şehirdir. 

DEAŞ bahane edilerek Irak hükümeti tarafından 70 yakın ülkenin askerinin iştirak ettiği hatta PKK ve PYD gibi terör örgütleri de Amerika müttefiki sayılarak savaşa katılmışlar, halende Musul savaşına devam etmektedirler.Ülkemiz sınırına yakın olan bir yerde uzaktan gelmiş ne olduğu belirsiz sözüm ona askerler Musul da savaşa katılırken, her nedense Türkiye’mizin askerleri burada yer almamakta bunun acilen sorgulanması gerekmektedir. Muhalefet partilerimizde bu konuda hükümetin yanında yer almalılar. Türkiye’mize karşı oynanan sinsi oyun bozulmalı. Yoksa zarar hepimize olacaktır. Siyonistlerin oyunu bizleri de bölme parçala taktiği ile birbirimize düşürüp mezhep savaşı çıkartarak ülkemizin bölünmesi üzerine kurulmuş bir kurgudur. Bunu anlayamıyorsak vay halimize.

Türkiye bir NATO ülkesi olup, aynı zamandada Amerika ile müttefik bulunmasına rağmen AMERİKA İSTEKLERİMİZE CEVAP DAHİ VERMEMEKTE DİRENMEKTEDİR. Terör örgütleri ile bağlantı kurarak silah da vererek bu örgütleri güçlendirmektedir.

MUSULDA MUTLAK SURETTE ASKERİMİZİN BULUNMASI ŞART OLMUŞTUR. Aksi ise hüsran olur. Cumhurbaşkanımız günlerden beri buna ışık tutmaktadır. Bu ışık söndüğü takdirde karanlığa gömülürsek felaketi yaşamış olurunuz.  O zaman yapacak bir şeyde kalmaz!

İç siyaseti bir kenara bırakalım, sınırımızda felaket yaşanırken, biz bir birimize düşmeyelim Uyanık olalım.  Amerika bize dost gözüküp her daim bize kalleşlik etmiştir. PKK’yı ve DEAŞ’ıbizim başımıza bu ülke bela etmiştir. Etmeye de devam edecektir. Irak daha önce parçalanmış Suriye de parçalanacak böylelikle BÜYÜKKÜRDÜSTAN devleti kurulmuş olacak. İsrail devleti de böylelikle güvence altına alınmış olacaktır. Amaç; DEAŞ’ı yok etmek değil, bölünme üzerine kurulmuş bir senaryodur. Çünkü Amerikalı bir yetkili DEAŞ’IN TEMİZLENMESİ25 VE 30 YIL ALIR DEMİŞTİ. BUNU ANIMSAMAK YOLUN GÜZARĞAHI BELİRLİYECİ OLACAKTIR.

Rusya da bu oyunun içinde olup, Suriye deki savaşın yöneticisi durumundadır. Bu iki ülkeyi aklımızdan çıkartmayalım, bunlar çıkar peşinde olup, hem toprak hem de petrol yataklarına sahip olmak için Irak ve Suriye senaryolarını kendi çıkarları için kullanmaktadırlar.

AMAÇ; HEM ÇIKAR HEM DE MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRÜREK MEZHEP KARĞAŞASI ÇIKARTARAK BÖLÜNMELERİ SAĞLAMAK, TOPRAKLARI BÖLEREK MEZHEPLERE AYIRARAK BÖLÜŞTÜRMEK OLACAKTIR.  İLK İŞİMİZ ÜLKEMİZ SINIRLARINDA BULUNAN IRAK VE SURİYEDEKİ MEZHEP KIŞKIRTICILYARINA MEYDAN VERMEMEK OLMALI.

YALAN İNSAN ONURUNU ZEDELER, DOĞRU KONUŞMAK İSE İNSANI YÜCELTİR. DOĞRU EĞİLMEZ. YALANCI İSE EĞİLİLİR BÜKÜLÜR, SIRTLAN GİBİ ISIRMAYA DEVAM EDER. ALLAH YALANCILARLA BİRLİKTE OLMAMIZI ESİRGESİN.

 
Etiketler :
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI
Lafla Peynir Gemisi YürümezDİĞER YAZILARI
  
   
1.Amerikanın Sinsi Oyunu, Irak, Musul Ve Suriyede Devam Ediyor...Devamı
27.10.2016 tarihli yazısı.
2. Lafla Peynir Gemisi Yürümez...Devamı
1.9.2016 08 tarihli yazısı.
3.İnsan Yaşamı Neden İrdelenmez!...Devamı
12.7.2016 1 tarihli yazısı.
FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : 02O9G 
 
   
YORUMLAR
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 27.10.2016
Güncelleme Tarihi :
Sitene Ekle :  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim