Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Büyükşehir’den Yatırım Atağı

22.5.2020 - 9:47

Büyükşehir Belediyesi Tarihi Maraş Kalesi’ndeki çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı. Önsen Köprüsü, Tekke Kentsel Dönüşümü, Tarihi Kapalıçarşı Cephe İyileştirme Çalışması, Yedikuyular Kayak Merkezi, yeni meydanlar ve millet konakları projelerinde de gelinen son noktayı açıklayan Başka Güngör, tüm Kahramanmaraşlıların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Güngör, “Şehrimiz için yorulmadan çalışıyoruz. Birlikteliğimiz daim olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra yatırımlarda da önemli mesafe aldı. Esnafa verilen destekler, vatandaşlara yönelik sosyal yardımları başarıyla yürüten Büyükşehir Belediyesi, Tekke ve Önsen projelerini hızlandırdı. Tarihi Maraş Kalesi’ndeki çalışmalar da tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Tarihi Maraş Kalemizdeki çalışmalarımızı tamamladık ve Ramazan Bayramı itibariyle ziyarete açıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Dönüşümde Güzel Gelişme

Tekke Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili bilgileri de paylaşan Başkan Güngör, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyoruz. Bakanımızın şehrimize gerçekleştirdiği ziyarette müjdeleri olmuştu. Bu kapsamda Tekke’de de TOKİ ile işbirliği içerisinde projemizi ilerletiyoruz. Geçtiğimiz hafta inşa edilecek yeni konutlar için arsa devrini gerçekleştirdik. Süreçleri yakından takip ediyoruz” dedi.

 

İmalat Öncesi Son Çalışmalar

Devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri de paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şu ifadeleri kullandı: “Önsen Köprüsü, önem verdiğimiz bir proje. Ekiplerimiz alanda dolgu çalışmalarını gerçekleştiriyor. Köprü inşaatı öncesi son aşamaya geldik. İnşallah köprünün de kısa süre içerisinde ihalesinin gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Ardından imalatlar daha da hızlanacak.”

 

Çarşı Daha Da Güzelleşecek

“Tarihi Kapalı Çarşımızı da içine alan ve şehrimizin tarihi dokusunu oluşturan adayı çok önemsiyoruz. Bu silueti ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Tarihi Kapalı Çarşımızın cephesi için bir proje hazırladık. İhalesi tamamlandı. Kısa süre içerisinde önce bir bölgede uygulamasını yapacağız. Ardından da Demokrasi Meydanı’na bakan cepheyi yenileyeceğiz. Esnafımızla istişare halinde hayata geçireceğimiz projemizin hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Konaklama Tesisleri Gündemde

“Yedikuyular Kayak Merkezi’nin hem şehrimiz hem de bölge turizmine önemli katkıları var. İlk olarak bu sezonda bölgedeki yeme içme tesislerini disipline etmiştik. Bölgeye yeni aperatif satış noktaları inşa etmiştik. Yeni sezon için de önemli çalışmalarımız olacak. Sosyal tesis kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Bölgede konaklama imkanı sağlayacak bungalov tarzı evlerin de yapımı gündemimizde.”

 

 

 

 

Bu Meydan Nefes Aldıracak

“Necip Fazıl Kültür Merkezimiz özellikle gençlerimiz tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Burada gençlerimizle bir araya geldik, taleplerini aldık. Bölgeye bir Kütüphane inşa edeceğiz. Hz. Yunus Camii ve Necip Fazıl Kültür Merkezi’ni kapsayan bu adayı birleştirerek önemli bir projeyi şehrimize kazandırmış olacağız. Çalışmalara başladık. Oturma alanları, kafeterya ve sosyal donatılarıyla yeni meydan şehrimize çok yakışacak.”

 

İlçelere Güzel Yatırımlar

“Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Ekinözü Sağlık Turizm Merkezi’mizin temelini atmıştık. Çalışmalar önemli ölçüde tamamlandı. Yine Ekinözü ilçemizde Millet Meydanı projemizi başlattık. Göksun Millet Konağı’nın ihalesi yapıldı. Çağlayancerit ve Andırın’da da çalışmalarımız var. Bu ay itibariyle asfalt sezonumuzu da açtık. İlçe belediyelerimiz iş birliği ile yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

 

Büyük Bir Aileyiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Koronavirüs salgınında ülke olarak dünyaya örnek bir performans sergiledik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük bir mücadele veriyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, milletvekillerimiz, il başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızla hemşerilerimiz için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

 ÖNCEKİ HABER
Büyükşehir’den Ekinözü’ne Millet Meydanı
SONRAKİ HABER
İdlip’ten Elbistan’a Akülü Engelli Aracı!


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : AYOJ6 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 22.5.2020 -
Güncelleme Tarihi : 22.05.2020
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim