Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Deva Partisi Kahramanmaraş Basınla Tanışma Toplantısı

22.9.2020 - 14:42

Kıymetli basın mensupları, partimizin kurucu il yönetim kurulu üyeleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Demokrasi ve Atılım Partisi Kahramanmaraş il yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş basını ile olan ilk tanışma toplantısına hoş geldiniz.

Öncelikle bugün burada olup bizleri yalnız bırakmayacağından emin olduğumuz Merhum Lütfi Yıkan arkadaşımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Mekânı cennet olsun inşallah.

Yaklaşık bir yıl önce ilk tohumları atılan Partimizin,11 Mart 2020 tarihinde kurulması ile birlikte hızla ülke çapında teşkilatlanma çalışmaları başladı.18 Temmuz 2020’de Kahramanmaraş’ın kurucu heyetinin belirlenmesinden yaklaşık 60 gün sonra İl yönetim kurulumuz, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Sayın Av.Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Emekli Emniyet mensubuSayın İlhan Eker ile karşınızdayız.

Yönetim kurulunu seçme süreci, gerçekten şeffaf, demokratik, ehliyet ve liyakati önemseyen bir şekilde ilerledi. Yüzlerce başvuru arasından istekli ve gönüllü olanlarla yola devam etme kararı aldık. Çünkübizim için siyaset;

 

Kıymetli Misafirler,

Bizler siyasetin sürekli olarak dışlayıcı, ötekileştirici bir dil kullanmasına karşıyız. Siyasetin; toplumumuzu sürekli bir tehdit ve beka söylemi ile sindirmesine, hayatın her alanını hesapsızca kaplamasına itiraz ediyoruz.

Herkes için iyi olan politikaların ortak akıl, istişare ve uzlaşma kültürüyle oluşturulabileceğine inanıyoruz.

Ülkemizin problemlerine çözümler üretmek için çalışırken farklı fikirleri, kimlikleri, anlayışları ve inançları bir zenginlik olarak değerlendiriyor ve farklı görüşleri ortak iyiyi bulmak için bir fırsat olarak görüyoruz.

Yurdumuza, tarihimize ve kültürümüze ruhunu veren erdemi, dürüstlüğü, hoşgörüyü, tevazuyu, çalışkanlığı, fedakârlığı ve dayanışmayı siyaset anlayışımızın en önemli değerleri olarak görüyoruz.

Bu siyaset anlayışı ile herkesin inanç ve ibadet özgürlüğü ile yaşam tarzına saygılı olacağız.

Dini kutsallarımızı günlük siyasete malzeme etmeyecek, siyasi propaganda aracı haline getirmeyeceğiz.

Türkiye tek bir akla, dar bir kadroya sığdırılamayacak kadar büyük bir ülkedir.

Muhalefet kurumunu ve muhalif görüşleri siyasetin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul ediyoruz.

Bu anlayışımızın gereği olarak, tüm siyasi partilerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog kanallarımızı her zaman açık tutacağız.

Partimizin oluşum sürecini, tüzüğünü ve karar alma mekanizmalarını tümüyle demokratik siyaset kültürü üstüne kurmuş durumdayız.

Doğru hedeflere ancak doğru kadrolarla ulaşabiliriz.

Ortak akla ve istişareye dayanan politikalarımızı hayata geçirebilecek liyakate ve deneyime sahip, görevini en iyi şekilde yapmanın en büyük vatanseverlik olduğuna inanmış, her koşulda hakikati savunacak kadrolarımızla hareket edeceğiz.

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak,

Milletimize şimdiden taahhüt ediyoruz.

Tüm bu ilkeler ve program ışığında dört kişi ile başladığımız bu yol arkadaşlığında sayımızı kırkdörteçıkardık. Yarın diğer ilçe yönetimleri ile birlikte bu sayı dörtyüzkırkdörte, dörtbindörtyüzkırkdörte çıkacaktır.

Biz kurulacak başkan yardımcılıkları, ilçe yönetimleri ile ve komisyonlarla ilgimizi, fikrimizi ve mesaimizi daha çok yerel sorunların tespiti, çözüm önerileri üzerine vermeye çalışacağız. Bu konuda halen yönetici pozisyonundaki sorumlularla diyalog yoluyla temas kuracağız. Beraberinde belli aralıklarla kamuoyunu; şehrimizin ve halkımızın sorunları ile çözüm önerileri ve geldiğimiz aşamalar konusunda bilgilendireceğiz.

Hepinize bu hastalık günlerinde mesafeye, maskeye ve hijyene dikkat ederek, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Dr. İrfan Karatutlu Deva Partisi İl BaşkanıÖNCEKİ HABER
Deva Partisi Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulunu Tanıttı
SONRAKİ HABER
Virüsle Mücadele Mümkün Ama Bu Şekilde Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele İmkansız


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : 4G7on 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 22.9.2020 -
Güncelleme Tarihi : 22.09.2020
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2021   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim