Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Ekinözü’nde Ters Lale ve İçmeler Şenliği Başlıyor

23.4.2018 - 20:44

Ekinözü Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği’, Yukarı İçmeler Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Ekinözü Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Dağcılık Arama Kurtarma (KADAK) Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Yukarı İçmeler Parkı’nda gerçekleştirilecek.


Bu yıl ilk defa düzenlenen Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği’nde, konserler, doğa gezileri, yarışmalar, kamp ateşi gibi birçok etkinlik yer alacak.


Türkiye’de ender bulunan Ters Lale ve İçmelerin tanıtımı için yapılan şenliğe ülkenin 81 ilinden doğaseverler ve isteyen herkes katılabilecek.


2 gün boyunca dolu dolu devam edecek şenlikte, vatandaşlar hem doğanın tadını çıkarak hem de gönüllerince eğlenme imkanı bulacak. Piknik ve eğlencenin buluştuğu etkinlikte, Ekinözü Belediyesi tarafından vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak önlemler alındı. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen’in büyük önem verdiği Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği’yle ilçenin ve Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sunulması hedefleniyor.


Organizasyonun hazırlık sürecinde başta Belediye Başkanı Çeleğen ve ekiplerin gece gündüz demeden emek harcadığı şenliğe birbirinden değerli yerel sanatçılar katılacak.


Şenlik hakkında bilgi veren Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen şunları dile getirdi: “Bu yıl ilkini gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği ile ilimizin artı değerlerinden olan Ters Lale ve içmeleri ülkemizdeki bütün vatandaşlara duyurmaya çalışacağız. Doğal yetişme alanı olarak ülkemizdeki ender bölgelerden olan Ekinözü ilçemizdeki Ters Laleler şenliğe katılanlara görsel şölen sunarken, yine sağlık turizmi açısından büyük önem gösteren içmelerde de halkımız şifa bulabilecek. Sağlık ve huzurun aynı anda bulunacağı şölenimizde birçok etkinlik ile halkımız güzel zaman geçirecek.


Biz Ekinözü Belediyesi olarak, katılımcıların her konuda rahat etmesi için bütün çalışmaları tamamladık ve gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu konuda elimizden gelen gayreti ilgili paydaşlarımızla beraber göstermekteyiz. Ancak bu yıl ilk olması nedeniyle yaşanabilecek bir takım aksaklıkların vatandaşlarımız tarafından şimdiden mazur görülmesini rica ediyorum. Amacımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimize, devletimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaktır. Bu bağlamda bütün Kahramanmaraşlıları ve şenliğimizi duyan herkesi 28-29 Nisan 2018’de Ekinözü İlçemize davet ediyorum.”


Öte yandan şenliğe ilçe dışından katılacakların kamp çadırı ve gerekli malzemeleri yanında bulundurmaları istendi. Şenlik sürecince Ters Lalelerin koparılması halinde gerekli maddi cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Programa Kahramanmaraş`tan katılmak isteyenler, KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan (Tlf: 0 506 719 62 68) ve Ekinözü Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanı İsmail Bozdoğan (Tlf: 0 545 576 69 82) ile irtibata geçebilir.
ÖNCEKİ HABER
Mustafa Akpınar ''Dün Olduğu Gibi Bugün de Hazırız!''
SONRAKİ HABER
Çocuklarımız Geleceğin Teminatıdır


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : 70Nnc 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 23.4.2018 -
Güncelleme Tarihi : 23.4.2018 2
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER


  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim