Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAMGöksun İçmesuyu Temeli Atıldı

28.3.2018 - 19:45

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Göksun ilçesinde içme suyu şebekesi yenileme hattının temelleri atıldı.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından İller Bankası’nın katkıları ile gerçekleştirilecek olan içmesuyu yatırımının maliyeti 24 milyon TL olarak belirtildi.


Göksun’da düzenlenen temel atma töreninde kürsüye ilk gelen Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın oldu.


Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, yaptığı konuşmada, Göksun’a katkı ve hizmetlerinden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür etti.


Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun yaptığı konuşmada, Göksun’a yapılacak olan 24 milyon TL’lik içmesuyu yatırımının ilçeye yeni bir değer katacağını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır yapılmamış hizmetleri yapmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.


Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Göksun ilçesinin yayla bir yer olduğunu ifade ederek:  “Yayla denilince Göksun İlçemiz akla gelmektedir. Göksun’un havası ve suyu Göksun’ tam yakışır hala gelsin diye çalışmalar başlattık. Göksun merkezde bir katı atık depolama alanı vardı hamdolsun bu sorunu çözdük ve şuanda Göksun’un havası katı atıktan dolayı kirlenmemekte. Şu anda Kahramanmaraş’a götürülmekte ama yakında Afşin bölgemize yeni bir katı atık depolama tesisi yapıyoruz o zaman oraya götürülecek.


Göksun’umuzun kanalizasyonu Terbüzek Deresine akmaktaydı. Onu ıslah ettik ve şimdi de bir arıtma tesisi yapacağız. Göksun’un içme suyu Mehmet Bey’den gelirdi. Oraya da bir kaptaj tesisi yaparak Göksun’un içme suyu 100 yıllık bir debiye ulaştırdık.


Burada projeli bir şehir şebekesi olmamasından dolayı, eskimiş e kontrol edilemez hale gelmiş bundan dolayı da su kayıpları yaşanmaya başlanmıştı.


Biz de Göksun Nazım İmar planı ile birlikte yeni bir proje yaptık ve çalışmalara başladık. Şu anda yaklaşık 15 kilometre isale hattını yaptık. Toplamda 140 kilometre isale hattı, 30 kilometre de bağlantı hattı ve bir de 4 bin tonluk içmesuyu deposu yapıyoruz Göksun’umuza.


Büyükşehir Belediyesi olarak Göksun’a 180 kilometre civarında asfalt yaptık. Bize ait olan yollarda 50 kilometre sıcak asfalt diğer yerlerde ise sathi kaplama ve crs yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle grup yollarında kalan yerleri tamamlayacağız” diye konuşarak Göksun’a yapılan hizmetleri anlattı.


Daha sonra kürsüye gelen İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise yaptığı konuşmada, insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir inancı ile yola çıktıklarını ifade ederek, AK Parti Hükümetinin 2002 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkenin yeniden ayağa kalkışı yaşadığını ve çok güzel hizmetler sunduğunu söyledi.


Konuşmaların ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek hep birlikte butona basılarak temel atıldı.
ÖNCEKİ HABER
Fikir Atölyesi Düşünce Derneği’nden KGC’yeZiyaret
SONRAKİ HABER
''Yerli Üret, Yerli Tüket'' Seferberliği


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : BAUuD 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 28.3.2018 -
Güncelleme Tarihi : 28.3.2018 1
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim