Anahtar Kelimeler: davet ziyaretleri devam ediyor

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 6 Kişi Tutuklandı

Isparta Yazılı Kanyon'da mahsur kalan 4 kişiden biri öldü

Hatay'da seyir halindeki tırda çıkan yangın hasara yol açtı

Araçta unutulan 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Otomobil Römorka çarptı : 4 yaralı

Antalya'da denizde erkek cesedi bulundu

Silifke'de otomobile çarpan motosikletteki kişi yaralandı

Antalya ile Muğla'yı turizm, tarım ve tarih alanında Patara Köprüsü birleştirecek

Adana'da tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 20 obje ele geçirildi

Burdur'da direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü yaşamını yitirdi

Kaş'ta motosiklet çaldıkları iddiasıyla 2 kişi yakalandı

Hatay'da 2 haftada 49 kilogram esrar ele geçirildi

Mersin'de merdivenden düşen polis yaşamını yitirdi

Tarsus'ta çiftçinin kayıp kazları telef olmuş halde bulundu

Adana'da ilik nakliyle yaşama tutunan Elif'ten, Bursa'daki donörünün mezarına ziyaret

Osmaniye'de tıra çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Polisan'dan olimpiyat şampiyonu İşitme Engelliler A Milli Voleybol Takımları'na coşkulu kutlama

Doğu Akdeniz'in yayla tatili rotası Başkonuş'tan geçiyor

Depresyonun nedeni huzursuz bacak sendromu olabilir

Antalya’da 387 litre sahte içki yakalandı

Kaş'ta motosiklet çaldıkları iddiasıyla 2 kişi yakalandı
Hatay'da 2 haftada 49 kilogram esrar ele geçirildi
Mersin'de merdivenden düşen polis yaşamını yitirdi
Tarsus'ta çiftçinin kayıp kazları telef olmuş halde bulundu
Adana'da ilik nakliyle yaşama tutunan Elif'ten, Bursa'daki donörünün mezarına ziyaret
39.1° / 23.6°
Futbol: Spor Toto 1. Lig
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi yeni sezon hazırlıklarına başladı
Rektör Can KSÜ’de Huzurevi Sakinlerini Ağırladı
Yaz Konserleri Devam Ediyor!
Okay, Doğukent Pazar’ını Ziyaret Etti
Alanyaspor, Sivasspor maçının hazırlıklarına başladı
Silifke'de otomobile çarpan motosikletteki kişi yaralandı
Antalya ile Muğla'yı turizm, tarım ve tarih alanında Patara Köprüsü birleştirecek
Adana'da tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 20 obje ele geçirildi
Burdur'da direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü yaşamını yitirdi

EXPO 2023 davet ziyaretleri devam ediyor

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman ve Elazığ’a ziyaretler gerçekleştirerek, resmi davet mektuplarını bizzat takdim etti.
Gündem 4.08.2022 10:36:00 0

Küresel bir organizasyon olması sebebiyle Türkiye’nin de temsil edileceği EXPO 2023 için bir taraftan uluslararası davetleri gerçekleştirmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle EXPO 2023 Özel Danışmanı olarak atanan Büyükelçi Erdoğan Kök, diğer taraftan da ulusal davetler adına ev sahibi Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ziyaretlerde bulunuyor. 

Başkan Mahçiçek resmi davet mektubunu bizzat teslim etti

Bu kapsamda, ulusal katılımı artırmak amacıyla il ve ilçe ziyaretlerini sürdüren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 Özel Danışmanı Büyükelçi Erdoğan Kök ve beraberindeki heyetle Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman ve Elazığ’a gitti. Gaziantep’te, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu, Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü, Adıyaman’da Belediye Başkanı Süleyman Kılıç’ı, Elazığ’da Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu’nu, Malatya’da ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanvekili Adil Demirer’i makamında ziyaret eden Başkan Mahçiçek ve beraberindeki heyet, bütün detaylarıyla EXPO 2023 projesini, hedeflerini, Kahramanmaraş ve Onikişubat ile katılımcı şehirlere sağlayacağı faydaları anlattı. Tanıtım filmi eşliğinde EXPO 2023 hakkında bilgiler veren Başkan Mahçiçek, resmi EXPO 2023 davet mektubu ile EXPO 2023 özelinde hazırlanan ve Kahramanmaraş’ın değerlerini yansıtan hediyeleri takdim etti. 

“Katılımcı şehirler için EXPO 2023 büyük bir fırsat”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanvekili Adil Demirer’e, EXPO 2023 Projesini anlatan Başkan Mahçiçek, “Bizim gibi gelişme aşamasındaki şehirler, EXPO kabilindeki yüksek profilli etkinlikleri kalkınma hedeflerinde önemli bir strateji olarak görmekte ve bunun için birbirleri ile rekabet etmektedir. Dünya Fuarları veya diğer bilinen adıyla EXPO, ev sahibi ülke ve şehirlere bıraktıkları kalıcı eserlerin yanı sıra ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda da yüksek prestijli etkinlikler arasında yer almaktadır. Biz de Onikişubat Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar ve lobi faaliyetleri sonucunda EXPO’yu Onikişubat’ımıza taşımak için 2018 yılında Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH)’ne başvuru yapmıştık. Yapılan genel kurul toplantısında ise karşı oy olmaksızın bütün üye ülkelerin oyunu alarak Uluslararası Bahçecilik (Botanik) EXPO’sunu 2023 yılı için şehrimize taşıdık. Kahramanmaraş için rüya gibi bir proje olan EXPO’yu, 789 bin metrekarelik devasa rekreasyon alanımızda Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü olan 23 Nisan’da ulusal ve uluslararası temsilcilerimizin hizmetine açacağız” ifadelerini kullandı. 

“Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman ve Elazığ’ı bütün değerleriyle EXPO 2023’de görmek istiyoruz”

Katılım sayısını artırmak adına ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Mahçiçek, “EXPO 2023’ün ulusal ve uluslararası katılımını artırmaya yönelik EXPO 2023 Özel Danışmanı Büyükelçimiz Erdoğan Kök ile birlikte ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman ve Elazığ’a geldik. Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman ve Elazığ, doğa temelli projemizde bilgisiyle bizim EXPO’da görmek istediğimiz kadim şehirlerimizden. Her bir şehrimizin farklı alanlarda çok önemli misyonu var. Dolayısıyla bu değerli şehirlerimizin EXPO 2023’de yer alması bizleri onurlandıracaktır. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanvekili Adil Demirer’e EXPO 2023 alanımızda yer ayırdığımızı ifade ettik. Alanımızda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman Belediyesi, Elazığ Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi’ne ortalama 714 bin 550 metrekarelik yer ayırdık. Nazik ev sahiplikleri için ziyaret ettiğimiz herkese teşekkür ediyorum. Biz İnşallah kadim şehirlerimizi bütün değerleriyle EXPO 2023’te görmek istiyoruz” dedi.

“Fuar bitiminde bahçemizi Onikişubat Belediyesi’ne devredeceğiz”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay ise Malatya’nın önemli tarım ürünlerini sergileyeceklerini, 6,5 aylık fuar süresinin bitiminde ise bahçeyi Onikişubat Belediyesi’ne devredeceklerini belirterek, “Malatya’nın örneğin kayısı, kiraz, vişne, elma ve alıç gibi tarım ürünleri var. İnşallah EXPO 2023’de kuracağımızda bahçede bu ürünlerimizi ziyaretçilerimize sergileyeceğiz. Güzel bir bahçe yapacağız ve 6,5 ay sonra da bu bahçenin devamlılığının sürdürülmesi için Onikişubat Belediyemize devredeceğiz. Başkanımızı ve ekibini emeklerinden dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

EXPO 2023 Projesi’nden etkilendiklerini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanvekili Adil Demirer de şehirlerin hem tanıtımı hem de arasındaki bağların güçlenmesi adına EXPO 2023’ün önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.