Kahramanmaraş, İstanbul’da Yoğun İlgi Gördü
Gündem 20.02.2024 16:35:00 0

Kahramanmaraş, İstanbul’da Yoğun İlgi Gördü

Büyükşehir Belediyesi, Valilik, KMTSO ve MARAŞFED iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenen “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” sona erdi.

Şehrin kültürünü, gelenek ve göreneklerini, yöresel lezzetlerini, geleneksel el sanatlarını ve değerlerini tanıtmak, depremden etkilenen esnafa destek olmak için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu (MARAŞFED) iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenen “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” noktalandı. Atatürk Havalimanı etkinlik alanında 4 gün boyunca devam eden programa Kahramanmaraş sevdalıları yoğun ilgi gösterdi. Belediyeler, STK’lar ve özel teşebbüsler tarafından etkinlik alanında kurulan stantlarda Kahramanmaraş’ın kültürü, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları ve değerleri misafirlere tanıtıldı. On binlerce misafirin ziyaret ettiği tanıtım günlerinde; yöresel etkinliklerden okur – yazar buluşmasına, konserden söyleşiye, atölyeden sergiye çeşitli programlar da katılımcılarla buluşturuldu. İstanbul Valisi Davut Gül, 66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Dr. Tuba Köksal ve Prof. Dr. Mehmet Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu ve MARAŞFED Başkanı Uğur Yinanç da programa katılarak alanda kurulan stantları tek tek ziyaret etti.

Değerlerimizi İstanbul’da Kahramanmaraş Sevdalılarına Tanıttık
 

Etkinliğin Kahramanmaraş’ın tanıtımı noktasında çok önemli olduğunu belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımızın değerlerini, yöresel lezzetlerini, geleneksel el sanatlarını ve kültürünü ulusal ve uluslararası arenada daha tanınır hale getirmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu noktada tescil başvurularımız devam ediyor. Kahramanmaraş’ımızın 28 adet ulusal coğrafi işaretli ürünü var. Çağlayancerit Cevizi ve Maraş Tarhanası’nın AB’ye tescilini sağladık. Daha fazla ürünümüzün hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtımı ve tescilini gerçekleştirmek için gayretimizi sürdürüyoruz. Valiliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu iş birliğiyle düzenlediğimiz bu etkinlikle de şehrimizin değerlerini İstanbul’da Kahramanmaraş sevdalılarına tanıttık. Tanıtım günlerine olan ilgi bizleri son derece memnun etti. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

37.3° / 19.6°

Başkan Görgel: “Büyükşehir Olarak Kurban Bayramı’na Hazırız”

Kahramanmaraş’ta Uzay ve Havacılık Çağı Başlıyor

Türkiye Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliği’nden Basın Açıklaması

Başkan Akpınar, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Cüce ,” Kahramanmaraş’ın ve ilçemizin artık kaybedecek bir dakikası bile yok.”

Görgel: “Ziyaretler Salı ve Cumartesi Günleri Randevusuz Yapılacak"

Arıkan, “Kahramanmaraş’ın en büyük sorunu barınma”

Kahramanmaraş’ta Tefecilik Operasyonu

BBP Onikişubat Belediye Meclis Üyesi Birinci Sıra adayı Akif Arslan oldu

Kahramanmaraş’ta Bilişim Sistemleri Dolandırıcılığı Operasyonu

Kahramanmaraş, İstanbul’da Yoğun İlgi Gördü

Ebrar Sitesi davasında şok karar !

Başkan Okay, Birlik ve Beraberlik içerisinde Dulkadiroğlu’nu yeniden ayağa kaldıracağız

Büyükşehir, Kapıçam Mezarlığı İçin Ücretsiz Seferleri Duyurdu

Vali Ünlüer ve Başkan Güngör , Küçük Sanayi Sitesi Esnafıyla bir araya geldi

Ebrar Sitesini Yapanlardan İlginç Savunma

Cumhur İttifakı'nın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel oldu

Bakan Yerlikaya, TOKİ Konutları’nda İncelemelerde Bulundu

KMTSO Başkanı Buluntu, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş’ta Uyuşturucu madde ticareti yapan 4 kişi yakalandı