Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Kahramanmaraş’ın Zirvesine 2. Büyük Camii Yapılıyor

12.10.2018 - 10:8

Kahramanmaraş’ın İlk Büyük Camii olan Abdulhamidhan Camii, 1993 yılında temelini 54. Başbakan ve Milli Görüş lideri Rahmetli “Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından atılmıştı.

25 yıl evvel  Abdulhamidhan Camii’nin temelini atan büyük lider Prof.Dr. Necmettin Erbakan hoca sevenleri tarafından Kahramanmaraş`ın 2.  Büyük camii olarak  “Prof.Dr. Necmettin Erbakan Camii”  çalışmalarına başlamıştır.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camii  Yaptırma ve Yaşatma Derneği  tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

Kahramanmaraş`ın Onikişubat  İlçesinde İbadet Yeri Olarak  Tahsis Edilen Şehir Merkezindeki 6.976.63 m2  Alana Necmettin Erbakan Camii ve Külliyesi inşa edilecek.

Onikişubat ilçesi, hürriyet mahallesinde bulunan 7966 ada ve 1 nolu parselde bulunan 6.976.63  m2 taşınmazın, müftülüğümüzce tahsis işlemler  yapılarak  ibadet yerinin yapımı için '' Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii Yaptırma ve Yaşatma derneğimizce gerekli müracaatlar yapılmıştır.

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii  ve  Külliyesi`ndeki ''Projede; Kahramanmaraş’ta  Büyük bir camii ve Külliye olarak inşa edilecektir.

Camiimiz; Müslümanların dini ihtiyaçlarını sağlayacak üniteleri kapsayacak şekilde düzenlemek amacını hedef almıştır; Camii olarak , Erkek ve Kadınlara Hafızlık Kursları, Kuranı kerim kursları, Kütüphane-Kıraathane için Erkek ve Kadınlara toplantı Salonları, Kadın Erkeklere Ayrı Ayrı  Gençlik Merkezi salonları , Konferans Salonu ve Eğitim Merkezi 500 Kişilik, İslami Nikah Merasim Merkezi ve Salonu, Dini Çocuk Kreş Alanı, Misafirhane (yurt içi ve yurt dışı Müslümanlar için), Taziye Evi, Aşevi , İslami sanat merkezi (hüsnü hat ve dini musiki için alan),Otopark-Bahçe ve Oyun Alanları her türlü dini ve kültürel eğitim faaliyetlerde bulunmaktır. Camide hizmet görecek vaiz , imam-hatip  Müezzine (Diyanete  ilâveten) idare müdürü ve yeteri kadar hizmet ehlinin  ilgili kurumun onayı ile  dernek imkânlarıyla istihdamlarını  sağlamak amacıyla kurulan Dernek bu amaca ulaşmak için yaptırma ve yaşatmak amacıyla kurulmuştur Şimdiden Rabb`im bizleri mahcup etmesin. Allah hayırlı ve mübarek eylesin. Kahramanmaraş’a  ve milletimize hayırlı olsun''

''7 Dönümlük Arsanın İbadet Yeri Olarak Tahsisi İçin Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamlığı İlçe Müftülüğüne 01.10.2018 Tarih , 3131 Sayı ve 754 Dosya No: İle Müracaat Edildi.

 Bir yıldır süren takip ve teknik çalışmalardan sonra tahsis işlemi tamamlanarak arsanın camii  yapılmak üzere Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii  tahsisi için Onikişubat ilçe kaymakamlığı ilçe müftülüğümüzce tahsis edilmiştir. Emeği geçen kurum ve şahıslara çok teşekkür ederiz.

Proje çalışmaları hızla devam ediyor
Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii ve Külliye ile ilgili proje çalışmalarının hızla devam etmektedir.'' Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği de resmen faaliyetlerine başlamıştır. Camiin Yapımı Sanatsal yönüyle Türkiye ve dünyada ilk sıralarda yer alması için  İnşallah kısa zaman sonra proje ve maliyeti ile ilgili net olarak görsel ve rakamsal bilgiler halkımızla paylaşılacak, hayır  sahiplerinin maddi ve manevi yardımlarına müracaat edilecektir'' dedi. Ayrıca Türkiye de 24 saat açık olacak ilk camii olacaktır.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Kurucu üyeleri ise şu isimlerden oluşmaktadır ; “Mustafa Karcı, Mustafa Aydoğar, Muhammet Şahin, Mehmet Aydoğan, Fahri Yiğitoğlu, Veli Çiftarslan, Mustafa Kemal Hançerli.”
ÖNCEKİ HABER
Otomotivin Kalbi Piazza’da Atacak
SONRAKİ HABER
Kitap ve Kültür Fuarı Kapılarını Açıyor


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : fRd97 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 12.10.2018
Güncelleme Tarihi : 12.10.2018
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim