Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Kurtuluş Destanı’nın 98. Yıldönümü Kutlandı

14.2.2018 - 21:18

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Trabzon Bulvarı üzerinde Valilik kavşağında gerçekleştirilen kutlama törenleri Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tnk. Alb. Adnan Köşker, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, askeri bir araçla bayrama katılanların bayramlarını tebrik ettiler.


Daha sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’a Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’nı Ayyıldızlı Al Bayrağımıza taktı.


Kutlama etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların gönderdiği telgrafların okunması ile devam etti.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 12 Şubat’ın Türk Milleti için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.


Erkoç yaptığı konuşmada “12 Şubat, biz Kahramanmaraşlılar için var oluşumuzla yok oluşumuz arasında bir dönüm noktasıdır. Bütün benliğimizle idrak etmemiz gereken bir tarihin adıdır.


Aynı zamanda 12 Şubat acıyla çileyle yoğrulan bu toprakların gerçek sahipleri olan atalarımıza duyduğumuz minneti dile getirmek için de bir vesiledir.


12 Şubat Kurtuluş Bayramının gayesi kuru bir hamasetten ibaret değildir. Bugün milli şuuru canlı tutmak, tarihi gerçeklerin ışığında yeni bir gelecek inşa etmek için hafızamızı uyarıp yeni bir diriliş için hepimizi harekete geçirecek bir milattır.” dedi.


Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Türk Milletinin birlik ve beraberliği söz konusu olduğunda 80 milyonun tek bir yumruk olacağını söyledi.


Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Kahramanmaraş Milletvekili Ünal yaptığı konuşmasında: “Bugün kahraman ordumuz Afrin`de teröristlerle mücadele ederken dün Ankara`da, birilerinin ne yaptıklarına bir bakın. Biz terörle mücadele ederken, elinde silah bu milletin bekasını tehdit edenlerle mücadele ederken birileri eğer siyaset adı altında terör seviciliği yapıyorsa, terör övücülüğü yapıyorsa bu aziz milletin kabul edeceği bir şey değildir. Biz bu milletin birliği beraberliği söz konusu olduğunda, biz tek yumruk oluruz tek yürek oluruz. Biz bu milletin bekası vatanımızın taşı toprağı söz konusu olduğunda, can alır can veririz. Biz her zaman sulhtan ve selametten yanayız. Biz saldırmayız, kimsenin toprağına göz dikmeyiz. Ama birileri bize saldırır, bizim toprağımıza göz diker, birliğimize beraberliğimize halel getirirse vallahi can alır can veririz. Gözümüz hiçbir şeyi görmez, 80 milyon bir olur Allah`ın izni ile bu işlerin üstesinden geliriz.


Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda bir önemli olay var ki beni çok derinden etkiler. Abdal Halil Ağa’nın değil bir kese altın, davulumun kasnağını altınla da doldursan, bu bir din bahsidir, Müslüman kardaşımın bağrına çomak vurmam demesidir. İşte milletimizin sahip olduğu bu ruhtur. Bu inançtır.'' diye konuştu.


Açılış konuşmalarının ardından Maraş Milli Mücadelesi’nde meydana gelen tarihi olayların canlandırılmasına geçildi.


Abdal Halil Ağa, Sütçü İmam Olayı, Bayrak Olayı gibi olayların canlandırılmasının ardından, geçit resmi yapılarak kutlama programı sona erdi.
ÖNCEKİ HABER
Onikişubat Belediyesi Çiftlerin En Mutlu Gününde Yanında
SONRAKİ HABER
Kahramanlık” Unvanı Verilişinin 45.Yıldönümü


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : NHbJP 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 14.2.2018 -
Güncelleme Tarihi : 14.2.2018 2
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim