Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Mahçiçek Sosyal Medya Fenomenleri ve Çocukları Bir Araya Getirdi

28.4.2018 - 19:54

Onikişubat Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 28 Nisan Cumartesi günü downsendromlu çocukları Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlediği programda sosyal medya fenomenleriyle bir araya getirdi.

Programa Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,İl Milli Eğitim Müdürü M.Emin Akkurt,İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen,Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynep Yerhan, Melek Çocuklar Derneği,downsendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.


Program açılışında konuşma yapmak üzere sahneye davet edilen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, şu açıklamalara yer verdi.


“ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Piazza Alışveriş Merkezi’nde küçükte olsa bir etkinlik yaptık. Ben istedim ki bu güzel bayramı çocuklarımız bir kez daha yaşasın. Bu bağlamda bugün çocuklarımız ve ailelerimizle birlikte inanıyorum ki güzel bir zaman geçireceğiz. Onikişubat Belediyesi olarak downsendromlu çocuklarımız için bir eğitim alanı inşa ediyoruz. İnşallah Down, Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezimizi çok yakında hizmete açacağız. Bunun yanında engelli çocuklarımız için Kısa Süreli Yaşam Merkezimizin inşaatı devam ediyor. Yakın zamanda inşallah hep beraber onun açılışını da gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz gibi bu ülkenin insanlarının çok farklı katmanları var. O Farklı katmanların birbiriyle beraber güzellik ve uyum içerisinde, karşılıklı anlayış içerisinde yaşamasını temin etmek istiyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, aileler bizim ailelerimizdir. Onlara farklı gözle bakmak yerine, muhabbet gözü ile bakmamız gerekmektedir. Biz belediye olarak bu noktada elimizden geleni yapacağız inşallah. Hepiniz hoş geldiniz. Hepinize güzel vakitler geçirmenizi temenni ediyorum.”


Başkan Mahçiçek’in konuşmasının ardındanilk olarakOnikişubat Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başlayan etkinlik, animatör tarafından çeşitli oyunlar oynanarak devam etti.


Sosyal medya fenomenlerinden milyonların takip ettiği isimlerde Onikişubat Belediyesi’nin davetlisi olarak Kahramanmaraş’a geldi. Cumali Ceber adıyla ünlenen Halil Söyletmez, Odun Herif adıyla ünlenen Kadir Doğrubakar ve Baho gibi önemli isimlerinde yer aldığı etkinlikte, çocuklarla fenomenlerle bir arada eğlence dolu dakikalar yaşayarak, milyonlarca kişinin takip ettiği hesaplardan canlı yayın yaptı.


Daha sonrasergilenen Hacivat ve Karagöz oyununu çocuklar hayranlıkla izledi.Ardından Onikişubat Belediyesi’nin hem eğlendiren hem geliştiren oyunlarından biri olan Plus Plus Etkinliği gerçekleştirildi. Ailelerin de dâhil olduğu oyunlarda çocuklar palyaçolarla doyasıya eğlendi.


Sahne oyunlarına katılan minikler tek ayaküstünde durma, bardak kule yapma, çember atma gibi oyunlarla birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışma sonucunda çocuklara hediyelerde verildi.


Daha sonra Onikişubat Belediyesi tarafından alana kurulan şişme oyun parkurunda çocuklar doyasıya eğlendi.
ÖNCEKİ HABER
Başkan Okay’ın Berat Kandili Mesajı
SONRAKİ HABER
Uluslararası İslam ve Model İnsan Sempozyumu Sona Erdi


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : GeeHB 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 28.4.2018 -
Güncelleme Tarihi : 28.4.2018 1
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim