Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Mahir Ünal’dan Güvenlik Korucular Federasyonuna Ziyaret

21.12.2019 - 0:16

Ankara’da Korucular Konfederasyonu Genel Merkezi’mizde bizleri ziyaretleriyle onure eden 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı değerli büyüğümüz Sayın Mahir Ünal beyi ağırladık.
Köy Korucuları Dernek Başkanı Celalettin Fırtına, ziyaretin içeriğine dair bilgiler aktardı.

Ziyarette, Sayın Ünal’a, güvenlik korucularımızın bazı talepleri ile alakalı bilgiler arz ettik. Bugüne kadar olduğu gibi her zaman yanımızda olduğunu ziyaretiylede bir kez daha gösteren Sayın Bakanımıza,ilgilerinden dolayı tüm Güvenlik korucularımız ve Konfederasyonumuz adına çok teşekkür ediyoruz.


Güvenlik Koruculuğu sistemi ve hizmetleriyle ilgili bilgiler aktaran Dernek Başkanı Fırtına: “26 Mart 1985 yılında bir köy bekçisi geçici köy korucusu statüsünde, geçici olarak kurulan koruculuk sistemi,bugün geldiği nokta Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde artık güvenlik korucusu ismiyle devletimizin 3.silahlı gücü haline gelmiş ve terörle mücadelede askerimiz ve polisimiz gibi devletin göz bebeği olmuştur.


Kahramanmaraş’ımızda 2 bine yakın sayımız ile birlikte26 İlimizde 74 bin köy korucumuz,ilimizde,Doğu ve Güney Doğu’da terörün önünde önemli bir engel olarak hain PKK terör örgütünün korkulu rüyası olunmuştur.678 sayılı KHK kapsamında korucu camiamız dahada gençleştirilmiş; özel eğitimleri, silahları, teçhizatlarıyla ve yüreğindeki vatan sevgisiyle,PKK, FETÖ ve devlet düşmanı tüm oluşumlara karşı vatan savunmasında dahada etkin ve başarılar sağlamaktadırlar.


Güvenlik korucularımız yurt içerisindeki kıran operasyonlarına ve sınır dışı harekatlara katılarak askerimizin terörle mücadelesine önemli katkı sağlamıştır. 35 yıldır devletimizin zor gününde yanında ve emrinde olan korucu camiamız, PKK terör örgütü ve yandaş hainlerle mücadele ettiği gibi FETÖ terör örgütüne karşıda aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir.


Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki sinsi planlarının gayet iyi farkında olarak bir Sütçü İmam, bir Ömer Halis Demir ruhu ile bu ezeli ve ebedi düşmanlarımıza fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milli teknolojimizle, yerli ve milli silahlarımızla, asker, polis ve güvenlik korucularımızın yüreğindeki vatan aşkı ve bayrak sevgisi birleşerek uyum içerisinde ki kahramanca mücadelesiyle,  terörün her türünü kuzey Suriye’de ve yurt içerisinde perişan ettik ve inlerini dağıttık.Milli birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun.


AKParti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal beyin nezdinde güvenlik korucularımıza yaptığı iyileştirmelerinden dolayıSayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerini ileten Fırtına, ayrıca Sayın Ünal’a güvenlik korucularının hükümetimizdenbazı beklentileriyle alakalı da taleplerini iletti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünalise; “Güvenlik korucularımız yıllardır terörle mücadelede, bölgelerinde bir asker bir polis gibi devletimize büyük faydalar sağlamış ve sağlamaktadırlar.


Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla İçişleri Bakanlığımız ve ilgili bakanlıklarımızca güvenlik korucularımızın bugüne kadar sorunlarının çok önemli kısmını giderme noktasında ciddi adımlar attık. Bundan sonrada yine güvenlik korucularımızın diğer kalan o beklentileriyle alakalıda zamanla adımlar atılacağını düşünüyorum.Bu konuda da bize düşen neyse elimizden geleni yaparız. Neticede korucularımıza bugüne kadar ne verildiyse AK Parti Hükümetleri döneminde verildi. Bundan sonrakini de yine biz veririz.


Korucularımızı ve şehit ailelerimizi seviyoruz, biliyoruzki onlarda bizi seviyorlar devletimizin bekası milletimizin huzuru için her zaman bir ve beraberiz. Bugün bu ziyaretimi 26 ilimizde görev yapan tüm güvenlik korucuları ve şehit ailelerimizi ziyaret etmiş gibi görün. Genel Başkan Sayın Ziya Sözenve siz değerli yönetim kurulunun şahsında tüm güvenlik korucularımıza ve şehit ailelerimize selamlarımızı sevgilerimizi gönderiyor, görevlerinden başarılardiliyorum. Allah sizleri var etsin” dedi.
ÖNCEKİ HABER
Sınav Koleji, Kahramanmaraş’ın eğitimine büyük değer kattı
SONRAKİ HABER
Başkan Yılmazcan rica etti, Ankara Eğitim Vakfı yardım yaptı


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : rL8sT 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 21.12.2019
Güncelleme Tarihi : 21.12.2019
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim