Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
ÖMER BAYDEMİR
- -
31.10.2017 - 17:11

Mehmet Fatih Erkoç ve Ferhat

Gazetelerde, haber portallerinde, şehir billboardlarında Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu Çalışmalarıyla ilgili bilgiler ediniyorduk. Aşama olarak Seyir Tepesi civarına gelen iş makinalarının akşamları geç saatlere kadar gelen sesini en güzel melodi gibi dinliyorduk. Çünkü yapılan hizmet bizim için, insanlarımız için veriliyordu, iftihar edilecek bir durumdu.

Öteden beri Kahramanmaraş’ımızın trafik sorununa aşina olduğum için 1999 belediye seçimlerinde meclis üyesi adayı idim. Başkan adayı Mehmet Bağrıaçık’ı Alıçsekisi mevkine arkadaşlarla götürerek Kuzey Çevre Yolu yapımı için önerimi ve bunun propaganda için gündeme alına bilineceğini önerdim. Pek iltifat görmedi. Bu benim hayalimdi, şu an bir hayalim gerçekleşiyor.

Üç gün önce Bayazıtlı Mahallesi Kırkgöz Caddesi’indeki konutumun arkasına iki kamyon hafriyatın gelişigüzel boşaltıldığına tanık oldum. Bu bir aymazlıktı, kim yaptıysa bulunması gerekliydi. Araçların plakaları da alınmamıştı. Malzemeden yola çıkarak Kuzey Çevre Yolu çalışmalarının yapıldığı Seyir Tepesinin oraya kadar çıktım. Oradaki ilgililerle görüştüm. Malzeme, boşaltılan malzemeye benziyordu, ama onların bu konuda bir taksiratı yoktu. Olayın faili bir başkasıydı.

Mutlu bir rastlantı, 6-7 kırıcı çalışıyor kayalar oyulup koparılıyor, alt tarafta 30 metre yüksekliğindeki boşluk dolduruluyor. Seyir tepesiyle açılan yolun kotu 23 metre… Abide bir eser ortaya çıkarılmaya çaba sarf ediliyor. Yapılanlar karşısında insanın insana saygısı artıyor. Aklıma 13 yüzyıl şairi Hoca Dehhani’nin gazelindeki şu beyit geldi: "Hüsrev-i huban eden sen dilber şirin lebi/Bisutun-i aşk içinde beni Ferhat eyledi." Ferhat aşkı için Bisutun dağını delmiş, vuslat için Amasya’ya suyu getirmişti. Mehmet Fatih Erkoç’ta aşıkı olduğu Kahramanmaraş için Ahırdağ’ını hallaç gibi atıyordu. Ölümsüz bir eser bırakmak için son eforuna kadar sarf ediyordu. Bu vesileyle Seyir Tepesinin oradan büyük bir bölümü ikmal edilen yolun Süleyman Şah Mahallesine kadar olan bölümünü inceledim. Büyük bir bölüm asfaltlanmış. Ne muhteşem bir bulvar çıkmış. Sağlı sollu imara açılan kısımlarda onlarca apartman inşaatı başlamış. Akıllara durgunluk veren bir faaliyet…

Gaziantep yoluyla Kayseri yolunu kuzey cepheden bağlayacak olan 30 kilometre uzunlukta bu yol büyük bir ihtiyaca cevap verecektir. Varlığı devam ettiği sürece de banisinin adı hep yad edilecektir. Ne mutlu milletine hizmet eden bu insanlara.
Etiketler :
ÖNCEKİ YAZI
ACI FİREN
SONRAKİ YAZI
Sahipsizlik ve Keyfi UygulamaDİĞER YAZILARI
  
   
1.Akedaş Gerçeği...Devamı
14.9.2018 1 tarihli yazısı.
2.Kimin Umurunda?...Devamı
16.8.2018 1 tarihli yazısı.
3.GÜLERKEN ZEHİRLENMEK...Devamı
7.8.2018 09 tarihli yazısı.
4.Fakılar- Göllü Yolunun Perişanlığı...Devamı
20.6.2018 1 tarihli yazısı.
5.İCAZETLİ ADAYLIK...Devamı
9.5.2018 15 tarihli yazısı.
6.KAHRAMANMARAŞ’TA DEMOKRASİ ŞÖLENİ...Devamı
18.4.2018 0 tarihli yazısı.
7.Kahramanmaraş’ta Özel Okul Furyesi...Devamı
3.4.2018 11 tarihli yazısı.
8.Sanat ve Tarih...Devamı
27.12.2017 tarihli yazısı.
9.ACI FİREN...Devamı
17.11.2017 tarihli yazısı.
10.Mehmet Fatih Erkoç ve Ferhat...Devamı
31.10.2017 tarihli yazısı.
FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : sGsiO 
 
   
YORUMLAR
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 31.10.2017
Güncelleme Tarihi :
Sitene Ekle :  Yorum Gazetesi
Copyright © 2018   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim