Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
ÖMER BAYDEMİR
- -
22.5.2019 - 16:21

YENİ BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇAĞRI

Yeni belediye başkanımız  Hayrettin Güngör, Kahramanmaraşlıların   teveccühleriyle yeni başkanımız oldu. Hem kendilerine hem Kahramanmaraş’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Aday olarak belli teamüllerin  dışında aday belirlemede yöntem uygulandı.


Hayrettin bey zora talip oldu. Büyük şehir olarak çok  farklı alanlarda komşu kentlere göre  hayli eksiklerimiz var… Ön adıyla müsemma; hayır eden,hayır sahibi  kimliğiyle görevini bir  ibadet vahdaniyetiyle yapmak durumunda.Allah muvaffak etsin. Kendisi bu şehrin şehr-i emini,  şeyh’ül beledi konumunda.


Kariyeri , birikimi , deneyimi  mükemmel… Bunun sahada uygulanması, eylem haline gelmesiyle Kahramanmaraş çok şeyler kazanacak.


Şairimiz Fuzuli’nin  ; ‘’Söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil.’’mısraından müphem  kentimizin aciliyet arz eden  bir sorununu dile getireceğim.Bu sorun sadece belediye başkanımızı da bağlamaz.. Daha  birçok ilgiliyi de ilgilendirir. Ulusal medyadaki  gazetelerde ,hava kirliliği  yönünden ülkemizde Kahramanmaraş’ın ilk  dördün içinde olduğu haberini okuduk. Bu dönemde doğalgaz kentimize  kazandırılarak kent içinde  kirlik büyük ölçekte giderildi. Ancak bu önlem giderek özelliğini yitirdi. Zira Kahramanmaraş  metropol bir kent olarak sanayi ile iç içe oldu. Bu kez de  fabrika bacalarından çıkan zehirli duman tehdidi başladı. Bu yerleşim merkezleri incelendiğinde bu bariz olarak gözükür.Tahsisli kömürle kalorifer yakıldığı dönemde, kükürt dioksit oranı düşük Tavşanlı linyiti yakılırken fazla bir  sorun yaşanmıyordu. Ancak ne zaman Cizre-Silopi asfaltiti yakılmaya başlandı. Havadan  kurum yağmaya başladı. İnsanlar balkona çıkamaz,çamaşırlarını seremez oldu. Arkasından Adıyaman Soykan kömürü tahsisi geldi. Yak yakabilirsen, kavak odunu gibi, nem oranı % 50…


Metropol kent olarak değindiğim  kentimizde uzaklık olarak  fabrikalarımızla  en fazla  on kilometre Maliyeti de düşürmek için  Cizre-Silopi asfaltiti tozu yakıyorlar… Allah kazançlarına  kazanç katsın.Ama bu böyle olmamalı…


Bilenler biliyordur, Çorlu, Tekirdağ  yöresindeki  sanayi  tesislerinde de durum aynen  böyleydi. Ama bugün bütün sanayi tesislerinde  doğalgaz kullanılıyor. Hava ve çevre kirliliği büyük  ölçekte halledildi.


Şu an Kahramanmaraş’ta fosil yakıt yakan fabrikalarımıza doğal gaza dönüş büyük bir mali külfet getirebilinir. Devletimiz her türlü kolaylığı ve teşviki bize sunuyor. Sanayiciler olarak bizim de taşın altına elimizi sokmamız gerekiyor.Ayrıca bu kirlilikten Maraş Ovası da had safhada etkileniyor.


 Sayın başkanımızın  dikkatini çekmek adına bu yazıyı yazdım. Eğer bu dönüşüm sağlanırsa kurdun, kuşun hayır duaları kazanılır.Bu döşümde bir çok muarız kazanılacaktır, bu lobileri geçmek büyük yürek ister. Bu iş başarılırsa  vitrini yok ama hayır duaları vardır. Vatan toprağını ha sınırda  elde silahla korumuşşun yada böyle. Dünya gelen yavrularımızın gözlerini   tertemiz dünyaya açmaları dileğiyle, sayın başkanımıza saygılarımı arz ederim.

Etiketler :
ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI
Son Milli Göreve ÇağrıDİĞER YAZILARI
  
   
1.YENİ BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇAĞRI...Devamı
22.5.2019 1 tarihli yazısı.
2.Son Milli Göreve Çağrı...Devamı
30.11.2018 tarihli yazısı.
3.SÜPRİZ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI...Devamı
28.11.2018 tarihli yazısı.
4.Bu Şehr-i Maraş ki...Devamı
17.10.2018 tarihli yazısı.
5.Akedaş Gerçeği...Devamı
14.9.2018 1 tarihli yazısı.
6.Kimin Umurunda?...Devamı
16.8.2018 1 tarihli yazısı.
7.GÜLERKEN ZEHİRLENMEK...Devamı
7.8.2018 09 tarihli yazısı.
8.Fakılar- Göllü Yolunun Perişanlığı...Devamı
20.6.2018 1 tarihli yazısı.
9.İCAZETLİ ADAYLIK...Devamı
9.5.2018 15 tarihli yazısı.
10.KAHRAMANMARAŞ’TA DEMOKRASİ ŞÖLENİ...Devamı
18.4.2018 0 tarihli yazısı.
FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : lsMh3 
 
   
YORUMLAR
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 22.5.2019 -
Güncelleme Tarihi :
Sitene Ekle :  Yorum Gazetesi
Copyright © 2019   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim