Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
YKS’nın En Başarılıları Simya Okullarından Çıktı

18.7.2019 - 9:49

Kahramanmaraş’ta eğitim çıtasını yükseltmek adına 2001 yılından bu yana hizmet veren Simya Eğitim Kurumları, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) büyük başarıya imza attı.
Kurumdan,  il birincisi, ikincisi ve üçüncüsü çıkarken Türkiye’de ilk binde 10, ilk on binde ise 43 öğrenci derece yaptı. Simya öğrencilerinden Enes Karaca YKS`de il 1. si ,Türkiye 112.si, Hüseyin Çivi YKS İl 2.si, Türkiye 229.su olurken İlk 1000’de 16 öğrenci, ilk 10000’de 43 öğrenci Simya Eğitim Kurumlarından çıktı.

Simya okullarının bu başarası hakkında basın mensuplarına bir açıklama yapan Simya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muhammet Kasap, bireysel ve kitlesel olarak yakaladıkları başarının sırrının köklü bir kurum olmalarına bağladı.


Şehir adına güzel bir başarı olduğunu belirten Kasap “2018-2019 YKS sınav sonuçları bugün itibarıyla açıklanmıştır. Ülkemize, şehrimize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Simya eğitim kurumları açıldığı günden bu zamana kadar Kahramanmaraş’ın eğitimine farklı kazanımlar edindirdi. Akademik başarının yanı sıra, spor, sanat, dil ve değerler anlamında çok güzel yerlere geldi” dedi


YKS SINAV SONUÇLARINI PAYLAŞMAKTAN GURUR DUYUYORUZ


Kasap konuşmasını şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimiz bu sınav sonucunda güzel dereceler elde etti. Hem bireysel hem de kitleselde önemli yerlere geldim. Enes Karaca öğrencimiz Türkile112’cisi Kahramanmaraş il birincisi oldu. Hüseyin Çivi öğrencimiz sayısal puan türünde Kahramanmaraş ikincisi Türkiye 229’uncusu oldu. Zeynep Çakır öğrencimizde eşit ağırlık alanında 426’ıncı oldu. İlk binde 16 öğrenci, ilk 10 binde 43 öğrenci, simya eğitim kurumlarında derece yaptı


ÖĞRETMELERİMİZİ, İDARECİLERİMİZİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM


Bu başarı gerçekten kolay olmuyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz gece gündüz çalışaraktan bu güzel sonucu ve güzel tabloyu bize sundular. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Simya Eğitim Kurumlarını açarken akademik başarının yanı sıra diğer alanlarda da çok güzel sonuçlar çalışmalar yaptık. Tabi ki bu başarılar bireyselde yeterli ama kitleselde yeterli değil. Daha güzel sonuçlar olabilir mi? Olur. Kahramanmaraş’ımız Türkiye’nin en güzel şehri. Ekonomik anlamda Türkiye 16’ıncısı, eğitim anlamında LGS ve YKS’de istediğimiz yerde değiliz. Hep beraber sadece, MEB, öğrenci ve öğretmenin değil herkesin eğitime el uzatması gerek. Topyekun bir seferberlik ilan etmemiz gerekiyor.


SİMYA EĞİTİM KURUMLARI GEÇMİŞİ OLAN BİR KURUM


Simya tarihi olan bir kurum. 2001 yılında biz Simya Eğitim Kurumlarının tohumlarını atmıştık. 2015 yılında bu tohumlar filiz vermeye başladı. Bundan dolayı tarihimiz var. Tarihiniz olduğu zamanda zaten geleceğe güvenle bakarsınız. İnsanların güvenini asla boşa çıkarmadık. Ekibimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle günden güne büyüyor, günden güne de tarih yazmaya devam edeceğiz”


DİSİPLİN İLE ÇALIŞTIK


Kahramanmaraş il birincisi Enes Karaca ise başarısının disiplinli çalışmaktan geçtiğini belirterek: “Dışarıdan bakınca gerçekten zor gibi duruyor ama disiplinli çalışma ile gerçekten çok kolay. Gerçekten hocalarımız ve idarecilerimiz çok yardımcı oldular. Okulun ve kursların bana çok şey kattığına inanıyorum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.
ÖNCEKİ HABER
Mado Dünyanın En Lezzetli Tatlısını Üretiyor
SONRAKİ HABER
Çuhadar ''Dahili ve Harici Bedbahtlar Her Zaman Olacaktır''


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : m7I0z 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 18.7.2019 -
Güncelleme Tarihi : 18.7.2019 0
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER

  Yorum Gazetesi
Copyright © 2020   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim