Anasayfam Yap  Sık Kullananlara Ekle Künye Arşiv Reklam
BELEDİYELER
EĞİTİM KÜLTÜR
EKONOMİ
GÜNDEM
RESMİ İLANLAR
RÖPORTAJLAR
SAĞLIK
SİYASİ
SPOR
YAŞAM
Yüzde 100 Türk Sermayeli Datalopia, Dijital Dönüşümün Merkezi Olmayı Hedefliyor

17.1.2022 - 9:26

Dijital dönüşüm alanında hizmet veren Datalopia, Türk mühendislerin geliştirdiği `E-Fasikül` ile eğitimde yeni bir dönemin başlamasına vesile olacak. Datalopia Yönetim Kurulu Üyesi İlksen Mertöz, ''Antalya`da düzenlenecek 20`nci Eğitim Sempozyumu`ndan davet almamız bizi gururlandırdı. Hedefimiz dijital dönüşümde ülkemize katma değer sağlamak'' dedi.

Kurumların dijital dönüşüm süreçleri özelinde çözümler geliştiren ve veri mühendisliğini odak noktasına koyarak kısa sürede mesafe katan Datalopia, Türk mühendislerin geliştirdiği `E-Fasikül` ile eğitimde katma değer yarattı. Geçen yıl kurulan ve 1 yılda adından söz ettiren şirket, Antalya`da düzenlenecek 20`nci Eğitim Sempozyumu`ndan davet aldı. Datalopia Yönetim Kurulu Üyesi İlksen Mertöz, şirketin kısa ve orta vadedeki projeksiyonunu detaylandırdı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Proje ile ilgili bilgiler veren İlksen Mertöz şu ifadeleri kullandı: ''Datalopia yazılım, veri analitiği ve bulut teknolojileri  konusunda sahip olduğu tecrübe ile eğitimde fırsat eşitliği konusunda değer yaratabilmek adına ilk olarak E-Fasikül projesini hayata geçirdi. Proje sayesinde milyonlarca öğrenci platformu bağımsız bir şekilde kullanabiliyor,  eş zamanlı olarak sınavlara katılabiliyor ve sınav bittikten 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde değerlendirme yapabiliyor. Datalopia’nin öncelikli hedefi eğitim sektöründeki dijital dönüşüme katkı sağlamak ve bu sayede sosyal sorumluluk altında eğitimde fırsat eşitliği sağlamak isteyen kuruluşlara çözümler üretmek. Antalya`da düzenlenecek sempozyumda E-Fasikül ile ilgili tüm detayları katılımcı paydaşlara aktaracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu projeye büyük emek veren ekibimizin mutluluğu bizleri gururlandırıyor.''

Datalopia`da 25 kişinin istihdam edildiğini, bu yıl ise en az yüzde 20 ek istihdam yaratacaklarını söyleyen Mertöz, ''Tüketici eğilimlerinde yaşanan değişim birçok alanda dijital dönüşümü zorunlu hale getirdi. Datalopia dijital dönüşüm konusunda Türkiye’de çözümler geliştirmek ve bu çözümleri diğer ülkelere sunabilmek adına kuruldu. Türkiye bu alanda sahip olduğu genç nüfus nedeniyle avantajlı ülkelerden biri konumunda. Öncelikle eğitim sektöründe dijital dönüşüm konusunda katma değer sağlamayı amaçlıyoruz. Ekibimizde yer alan mühendisler medya, perakende, üretim ve havacılık sektörlerinde önemli tecrübelere sahipler. Ülkemizin dijital dönüşüm sürecinde birçok sektöre hizmet vermeye hazırız.'' dedi.

HEDEF YAZILIM İHRACATI

Şirketin en güçlü olduğu alanların başında veri mühendisliğinin geldiğini belirten İlksen Mertöz, ''Datalopia olarak iş ortaklarımıza dijital dönüşüm süreçlerinde destek sağlayıp pazardaki rakipleri ile yarışabilir konuma gelmelerine yardımcı oluyoruz. Verimlilik artışı, zaman ve maliyet tasarrufu, karlılık artışı, hataları önleme, otomasyon ve sürdürülebilirlik gibi kavramlar odak noktamızda yer alıyor. Üç yıl içerisinde yapay zeka, büyük veri analitiği, veri mühendisliği ve bulut teknolojileri konusunda Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden biri olma hedefine sahibiz. Geliştirmeyi planladığımız yazılımları yurtdışı pazarlarına sunarak ülkemizin toplam ihracatına katkı vermeyi hedefliyoruz.'' ifadelerini kullandı.ÖNCEKİ HABER
Sarıgüzel Yolu Büyükşehir`le Yenileniyor
SONRAKİ HABER
SANKO HOLDİNG`in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 Yıl Önce Vefat Etti


FACEBOOK YORUMLARI
YORUM YAZ
Nick :
Yorum :
Güvenlik Kodu : ATeDU 
 
   
YORUMLAR
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılamadı...


Eklenme Tarihi : 17.1.2022 -
Güncelleme Tarihi : 17.01.2022
Sitene Ekle :İLGİLİ HABERLER
  Yorum Gazetesi
Copyright © 2022   

https://www.yorumgazetesi.com/

yorum46@hotmail.com  
Haber Kategoriler

 • BELEDİYELER
 • EĞİTİM KÜLTÜR
 • EKONOMİ
 • GÜNDEM
 • RESMİ İLANLAR
 • RÖPORTAJLAR
 • SAĞLIK
 • SİYASİ
 • SPOR
 • YAŞAM


 • Künye
 • Reklam
 • Arşiv
 • Sitene Ekle
 • İletişim