AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu
Gündem 11.11.2023 23:25:38 0

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu "Türkiye Yüzyılı" konferansında konuştu:

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu "Türkiye Yüzyılı" konferansında konuştu:

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Türkiye Yüzyılı, ülkemizin siyasi, ekonomik bir güç olarak küresel düzeyde yükselişini ahenkli bir yönetim ve daha da geliştirebileceğimiz altyapılarda sürdürebileceğimiz bir çalışmanın tamamıdır." dedi.

Onikişubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Yüzyılı" konulu konferansa katılan Yenişehirlioğlu, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Kahramanmaraş'ın Milli Mücadele'nin şehri olduğuna dikkati çeken Yenişehirlioğlu, kentin, işgal döneminde yükselttiği itiraz ve mücadelesi sebebiyle tarih sayfalarına "kendi kendini kurtaran şehir" olarak geçtiğini dile getirdi.

Türkiye'deki insanların kardeşliğini bozmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Yenişehirlioğlu, "Bizim davamız sen, ben davası değil, istiklal ve istikbal davasıdır. Allah'ın izni Maraşlının yüreği kaim oldukça bu davanın sancağı asla yere düşmeyecek, bunu düşürmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye'nin yüzyılı her daim parlayacaktır." diye konuştu.

Türkiye Yüzyılı'nın başarı ve şefkat yüzyılı olduğunu anlatan Yenişehirlioğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye Yüzyılı dediğimiz felsefe gücün yüzyılı kavramıdır. Yerli ve milli kalkınma stratejileri doğrultusunda attığımız her adım, aldığımız her başarı ülkemizin gücüne güç katmak içindir. Türkiye Yüzyılı, ülkemizin siyasi, ekonomik bir güç olarak küresel düzeyde yükselişini ahenkli bir yönetim ve daha da geliştirebileceğimiz altyapılarda sürdürebileceğimiz bir çalışmanın tamamıdır. Hiçbir alanda duraklamaya ve gerilemeye fırsat vermeden doğru hedefler, doğru kararlar, doğru adımlar yoluyla büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlamak zorundayız. Türkiye Yüzyılı, kimlik siyaseti yerine birlik siyasetini, kutuplaşma yerine beraber bir araya getirip bütünleştirme siyasetini, inkar siyaseti yerine kucaklama siyasetini, tahakküm siyaseti yerine özgürlük siyasetini var etmenin felsefesidir. Türkiye Yüzyılı başarının yüzyılıdır. Ülkemizi daha da büyük başarılarla, daha nice ilklerle ve enlerle tanıştırarak Cumhuriyet'imizin ikinci yüzyılında zirveye çıkartmak istiyoruz."

Yenişehirlioğlu, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni bir döneme hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti'ne darbe anayasasının yakışmadığını ifade ederek, yeni sivil anayasayı vatandaşlara armağan etmenin en büyük amaçları olduğunu anlattı.

Gazze'de büyük insanlık dramının yaşandığına dikkati çeken Yenişehirlioğlu, "7 Ekim'den bu yana yaptığı açıklamalar ve desteklerle ateşe benzin dökenler de aynı İsrail kadar bu vahşetten hesaba çekilecek. Gazzeli kardeşlerimiz elektrik, su, ilaç ve gıda gibi en temel insani ihtiyaçlardan mahrum bırakılmış durumda. İsrail dünyanın gözü önünde uluslararası hukuka aykırı bir şekilde savaş ve insanlık suçu işliyor. Hastaneleri, camileri, kiliseleri ve sivil yerleşim yerlerini hiçbir ayrım gözetmeksizin bombalıyor." ifadelerini kullandı.

Konferansa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici ve Tuba Köksal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Haber Kaynak : AA2

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

9.8° / 8.4°

Adana'da FETÖ şüphelisi yakalandı

Adana'da metruk evde bulunan erkek cesediyle ilgili 1 zanlı tutuklandı

Mersin merkezli 6 ilde yasa dışı bahis operasyonunda 17 zanlı yakalandı

Adana'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Depremzedeler için Azerbaycan'dan gönderilen yardım malzemeleri Kahramanmaraş'a ulaştı

Adıyaman'da çalınan motosiklet Kahramanmaraş'ta bulundu

Kahramanmaraş'ta ağır hasarlı 11 katlı 3 bina patlayıcı kullanılarak yıkıldı

TOKİ Başkanı Bulut, Kahramanmaraş'ta incelemede bulundu

Adıyaman'da "Yerinde Dönüşüm Projesi"ne başvuru sayısı 20 bini aştı

Deprem bölgesinde 22 bin konutun daha temeli atıldı

Göksun Belediyesi “Deprem Gerçeği ve Göksun” Konulu Panel Düzenliyor

Hatay'da depremlerde ağır hasar alan 3 bina kontrollü yıkıldı

Malatya Kuşdoğan Mahallesi'ndeki 30 köy evinin yapımında sona yaklaşıldı

Malatya Doğanşehir'de köy tipi afet evlerinin inşası sürüyor

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu Gaziantep'te

Yeşilyurt'taki depremzedelerin köy evleri inşa ediliyor

Antalya'da 32 düzensiz göçmen yakalandı

Kayseri'de köpek dövüştüren 37 kişiye 150 bin 35 lira ceza uygulandı

Hatay merkezli telefonla dolandırıcılık operasyonunda 44 zanlı yakalandı

Gaziantep'te sahte para operasyonunda 2 şüpheli yakalandı